Ekipa!
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Parter - Sala Wejściowa

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Portugalia

Portugalia


Liczba postów : 566

Parter - Sala Wejściowa Empty
PisanieTemat: Parter - Sala Wejściowa   Parter - Sala Wejściowa Icon_minitimeCzw Wrz 03, 2015 3:40 pm

Parter - Sala Wejściowa 250px-Sala_wej%C5%9Bciowa

Po przejściu przez wielkie dębowe drzwi wychodzi się niemal wprost na szerokie schody prowadzące ku wyższym kondygnacjom budynku. Nad schodami mieści się wielkie godło Hogwartu, a obok niego klepsydry pokazujące aktualną liczbę punktów każdego z domów. Obok wisi największa w szkole tablica ogłoszeń.
Po lewej szerokie drzwi zapraszają do Wielkiej Sali. Jest tu również zejście do lochów. Ściany obwieszone są portretami.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Parter - Sala Wejściowa Empty
PisanieTemat: Re: Parter - Sala Wejściowa   Parter - Sala Wejściowa Icon_minitimeWto Paź 06, 2015 4:23 pm

Macie kiedyś takie wrażenie, że czego dotkniecie, to zaczyna się sypać? Rin miała je w tym okresie. Pomijała już kompletnie humory opiekunki jej domu, bo im bardziej o tym myślała, tym bardziej się denerwowała, a to nie było dobre dla zdrowia. Plus, nie bardzo mogła pójść do opiekuna domu, więc w razie czego mogłaby poratować się tylko odwiedzinami u dyrektorki. Przecież nie będzie się skarżyć ojcu.
Póki co jednak miała jeszcze sprawę (pilniejszą) Iwanowa i (mniej pilną) sprawę pudełeczka. Ta pierwsza była o tyle problematyczna, że z listy wynikało coś, ale jednak nie do końca. Tak jakby pan Iwanow przeżywał rozdwojenie jaźni momentami, albo miał ogromny stres. Nic dziwnego, bo według gazety zaginął! Ale nie mogła teraz poprzestać, więc odpisała, że czeka na datę i miejsce spotkania, wyznaczoną przez niego. Czuła jednak, że musi o tym powiedzieć komuś, tak na wszelki wypadek.
Co do drugiej sprawy, starała się nią zająć teraz, ale nikt nie mówił, że się jej powiedzie - jednak do odważnych świat należy, dlatego obecnie przechadzała się po sali, szukając woźnej.
-Pani Jadwigo? - zawołała ostrożnie, szukając jej wzrokiem.
Powrót do góry Go down
Finlandia
Admin
Finlandia


Liczba postów : 1098

Parter - Sala Wejściowa Empty
PisanieTemat: Re: Parter - Sala Wejściowa   Parter - Sala Wejściowa Icon_minitimeWto Paź 06, 2015 7:41 pm

Pani Jadzia zajmowała się tradycyjnym szorowaniem podłogi przed Wielką Salą. Cały zamek mógł się walić, ale tu, na wejściu, wszystko musiało lśnić. Woźna pomykała ze swoim wiernym mopem, a fartuch jej powiewał i podskakiwał przy płynnych ruchach. Sprzątanie to też forma sztuki. Niekiedy.
Pani Jadzia łypnęła na Rin.
- Patrz, gdzie chodzisz. Co się stało? Znów te cholery napuściły bahanek na zasłony?
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Parter - Sala Wejściowa Empty
PisanieTemat: Re: Parter - Sala Wejściowa   Parter - Sala Wejściowa Icon_minitimeWto Paź 06, 2015 8:01 pm

W pewnym sensie mogłaby podziwiać panią Jadzie. Co prawda tylko w pewnym, bo umiejętności magicznych ta kobieta jakoś nie przejawiała, zwłaszcza nie przy niej, ale miała jasno wyznaczony cel i Rin przeczuwała, że dążyłaby do niego nawet po trupach (zwłaszcza uczniów).
Zatrzymała się gwałtownie, nie chcąc za bardzo wchodzić na mokrą część podłogi i przybrała jak najmilszy wyraz twarzy, pełen łagodności i spokoju.
-Nie nie, to nie bahanki. Zastanawiałam się, czy ma może pani na wyposażeniu czujnik tajności - ot zwykłe, niewinne pytanie.
Powrót do góry Go down
Finlandia
Admin
Finlandia


Liczba postów : 1098

Parter - Sala Wejściowa Empty
PisanieTemat: Re: Parter - Sala Wejściowa   Parter - Sala Wejściowa Icon_minitimeWto Paź 06, 2015 10:41 pm

Mop pracował jak złoto, pani Jadzia poprawiła włosy, które próbowały wymknąć się ze skromnego koczka. Przez chwilę w milczeniu szorowała podłogę, zastanawiając się nad pytaniem Rin i tylko jeszcze zerkając, czy nie włazi na mokre.
- Może mam, a może nie mam. Na co ci? Pierwszaki znów bawią się w śmierciożerców?
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Parter - Sala Wejściowa Empty
PisanieTemat: Re: Parter - Sala Wejściowa   Parter - Sala Wejściowa Icon_minitimeWto Paź 06, 2015 10:54 pm

Nie miała zamiaru wejść na wilgotną część podłogi, jakby od tego zależało jej życie. No dobrze, skąd wiemy, czy nie zależało? Pani Jadzia wyglądała na taką, co to z niejednym sobie w życiu musiała poradzić - to pewnie i ciała potrafiłaby się pozbyć.
-Nie nie, to nie pierwszaki. Po prostu moja kuzynka, Emellia, przysłała mi takie ładne pudełko. Ale ja wiem, że ona często robi złośliwości, rodzice się nie przyłożyli i wyrosła na dziewczynę, która zamiast zachowywać się jak na pannę przystało, to robi różne żarty. I nie wiem, czy ten prezent, co mi go przesłała, to czasem nie jest jakiś zaczarowany, a sama tego nie umiem sprawdzić. A nie chcę też, żeby komuś przez to się coś stało, albo żeby to gdzieś nabrudziło - opowiedziała zmyśloną historyjkę, nie wiedząc, czy właśnie dodała sobie wiarygodności, czy też jej odjęła. Wolała jednak nie mówić o szwędaniu się po dziurach w zamku.
Powrót do góry Go down
Finlandia
Admin
Finlandia


Liczba postów : 1098

Parter - Sala Wejściowa Empty
PisanieTemat: Re: Parter - Sala Wejściowa   Parter - Sala Wejściowa Icon_minitimeCzw Paź 08, 2015 7:11 pm

Pani Jadzia obdarzyła nieszczęsną uczennicę spojrzeniem, sugerującym, iż wszelkie próby oszustwa lub kombinowania zostaną z pewnością wytropione i biada tym, którzy w swej naiwności posuwają się do parszywych, godzących w podstawy społeczeństwa zachowań.
- Mam taki, ale staroć, to ja nie wiem, czy łazi, czy nie łazi. To se sprawdzisz. - Zadeklarowała. Doprowadziła do perfekcji fragment podłogi przy drzwiach, ruszyła do swojej kantyny i po chwili wróciła z ustrojstwem, zapakowanym w brązowy papier.
- Tylko mi to oddaj, bo sprzęt mi liczą i jak nie doliczą, to dopiero bedzie.
Powrót do góry Go down
Rumunia

Rumunia


Liczba postów : 240

Parter - Sala Wejściowa Empty
PisanieTemat: Re: Parter - Sala Wejściowa   Parter - Sala Wejściowa Icon_minitimePon Lis 02, 2015 7:28 pm

Wyjątkowo niczego nie knuł, ani nie kombinował. Po prostu przechodził, wracając z dodatkowych zajęć z wróżbiarstwa. No bo którędy miałby iść, jak tu właśnie jest zejście do lochów? On chciał tylko wrócić do swojego dormitorium i trochę odpocząć. To był jego priorytet. Ale skoro już jest w tym miejscu, to nic się nie stanie, jeśli zatrzyma się na chwilę przy tablicy ogłoszeń. Po prostu dobrze wiedzieć, co się dzieje, być w miarę na bieżąco. A nuż pojawiło się coś nowego? No i może w końcu wywiesili terminy wyjść do Hogsmeade. Taki spacer poza szkołę bardzo by mu się przydał.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Parter - Sala Wejściowa Empty
PisanieTemat: Re: Parter - Sala Wejściowa   Parter - Sala Wejściowa Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Parter - Sala Wejściowa
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Parter - Wielka Sala
» Parter - Dziedziniec
» Sala konferencyjna
» Bufet - czyli nieoficjalna sala konferencyjna.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Ekipa!  :: Pozostałe :: Archiwum eventów :: Hogwartalia :: Zamek-
Skocz do: