IndeksIndeks  CalendarCalendar  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Pub pod Trzema Miotłami

Go down 
AutorWiadomość
Finlandia
Admin

Liczba postów : 1098

PisanieTemat: Pub pod Trzema Miotłami   Czw Lis 05, 2015 7:30 pm

W weekendy pub przeżywa oblężenie, gdy w Hogsmeade zjawiają się tłumnie uczniowie Hogwartu, by napić się oranżady, piwa kremowego, czy wody goździkowej. Budynek jest dość obszerny, wnętrze zapełniają drewniane stoły i krzesła. Funkcję właścicielki od lat pełni Madame Rosmerta.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Pub pod Trzema Miotłami   Nie Lis 22, 2015 4:47 pm

Prawdę powiedziawszy, jeszcze w drode przez uliczki Hogsmeade czuł się lekko niezręcznie, ale kiedy wreszcie przekroczyli próg o niebo bardziej bezpiecznego miejsca jakim były Trzy Miotły, wreszcie odetchnął z ulgą.
- ...Nie pokaże się tam chyba więcej aż do ukończenia szkoły, nieważne jak urocza byłaby dziewczyna, która chciałaby się spotkać na herbatce - stwierdził, wspominając przybytek pani Puddifoot, z któego dopiero co uciekli. Atmosfera lokalu była o niebo lepsza. Co rusz to tu to tam przewijały się znajome twarzy. Jak zawsze było tu tłoczno i gwarno, lecz nie nieznośnie.
Powrót do góry Go down
Portugalia

Liczba postów : 566

PisanieTemat: Re: Pub pod Trzema Miotłami   Nie Lis 22, 2015 8:02 pm

Tiago również poczuł się o wiele lepiej w pubie Pod Trzeba Miotłami. Tutaj przynajmniej wyglądali jak kumple, nie jak... para.
- Jeśli będzie wyjątkowo ładna, to chyba warto. - Mruknął, ale obiecał sobie, że sam szybko nie zawita do herbaciarni. Jego reputacja i tak już została nadszarpnięta. Byleby nie rozniosły się jakieś głupie plotki.
Siadł przy stoliku i poprosił kelnerkę o dwa kremowe piwa.

PisanieTemat: Re: Pub pod Trzema Miotłami   Nie Lis 22, 2015 8:43 pm

Zastanowił się chwilę, ale całkiem szybko pokręcił głową.
- Nawet największe poświęcenia mają swoja granicę. Postaram się po prostu znaleźć taką, która woli kremowe piwo albo gorącą czekoladę - droga do Mioteł trochę go zmęczyła. Nadal bądź co bądź idiotycznie kuśtykał, zartem większe odległości będą jeszcze przez najbliższe kilka dni jego zmorami. Chętnie zatem opadł na wolne miejsce, prostując nogę pod stołem.
Powrót do góry Go down
Portugalia

PisanieTemat: Re: Pub pod Trzema Miotłami   Nie Lis 22, 2015 8:46 pm

- Wyjście na piwo zawsze będzie lepsze od wyjścia na herbatę. - Uśmiechnął się. Większość kobiet nie wiedziała, co w życiu ważne! Po co pić byle herbatkę, skoro można mieć kremowe piwo? Gdyby Tiago kiedyś szukał kobiety, wybrałby taką, która wolałaby piwo.
- To co to za zegarek? Nie wezmę go, ale może ma jakieś ciekawe właściwości?

PisanieTemat: Re: Pub pod Trzema Miotłami   Nie Lis 22, 2015 8:57 pm

- Haha, brzmisz jakbyś miał w tym już całkiem spore doświadczenie~ - parsknął cicho, nie wypowiadając się na głos na temat herbaty. Fakt, kiedy gdzieś wychodzić, czy to z dziewczyną czy z kolegami, wolałby zdecydowanie bardziej wyjść na piwo, aniżeli herbatkę, jednako był prawdziwym miłośnikiem herbat, choć tego rodzaju zamiłowania możliwe iż lepiej zachowywać na wieczorki w pokoju wspólnym.
- Racja - wyciągnął zegarek jeszcze raz i położył go na stole, nieco marszcząc przy tym Brwi. - Szczerze? Nie mam pojęcia. Na pewno pokazuje czas, ale ma też dwie dodatkowe, o wiele mniejsze wskazówki i jakieś dziwne symbole przy godzinach. Nie znam się za bardzo. Mój zegarek jest typowo mugolski.
Powrót do góry Go down
Portugalia

PisanieTemat: Re: Pub pod Trzema Miotłami   Nie Lis 22, 2015 9:12 pm

- A wyglądam na takiego? - Gdyby nie fakt, że zajmował się eliksirami częściej niż kobietami, mógłby uchodzić za bawidamka. Ale miał w życiu inne priorytety niż zawężanie kontaktu z dziewczętami.
Wziął zegarek do rąk i otworzył. Przyjrzał się zarówno wskazówkom, jak i symbolom, ale nic mu nie mówiły.
- Mój ojciec może wiedziałby, co to oznacza. Czasami używa się takich symboli w alchemii. - A przynajmniej jemu z takimi się kojarzyły. - Mógłby go zobaczyć, jeśli nie jest srebrny. To znaczy...- - Zawahał się- Jeśli nie jest... zaklęty... srebro dobrze przyjmuje zaklęcia i... - Uciekł spojrzeniem w bok. - I może mieć jakieś przekleństwo.

PisanieTemat: Re: Pub pod Trzema Miotłami   Nie Lis 22, 2015 10:13 pm

- Czasami sprawiasz wrażenie - przytaknął zgodnie z prawdą. Evan z kolei, w przeciwieństwie do Tiago potrafił łączyć obowiązki oraz zajęcia dodatkowe ze sporą ilością przyjemności. Licho jedno raczy wiedzieć, jak to właściwie robił. W sumie może wychodziło mu to dlatego, że choć całkiem poważnie traktował wszystko czym się obecniej zajmował, tak naprawdę wcale jeszcze nie zdecydował, czy na 100% chce zostać tym, kim obecnie marzył sobie zostać. No i kiedy, jak nie za czasów szkolnych będzie mógł się wyszaleć?
Nieco zaskoczony słowami kolegi, otworzył oczy szerzej. Nie to, żeby mu nie wierzył, ale...
- Łańcuszek od zegarka jest srebrny. Ale daj spokój, po co ktoś miałby przysyłać uczniowi takiemu jak ja cokolwiek przeklętego. Na dodatek dorosły, szanujący się czarodziej? W każdym razie, jeśli twój ojciec chciaby na niego zerknąć, droga wolna.
Powrót do góry Go down
Portugalia

PisanieTemat: Re: Pub pod Trzema Miotłami   Nie Lis 22, 2015 10:18 pm

- Skoro tak mówisz - uśmiechnął się nieco krzywo, bo czuł, że wkopał się z tym srebrem. Co prawda Evan mógł nie skojarzyć, do czego odnosiła się uwaga, ale Tiago miał go za mądrego chłopaka. A przede wszystkim - za kujona. Wilkołaki przerabiali chyba na trzecim roku...
- Mój ojciec jest ostrożny, jeśli chodzi o takie rzeczy. - Przyznał całkowicie szczerze. - Wolałbym nie wspominać mu o tym, bo może być... powiedzmy, że zły.

PisanieTemat: Re: Pub pod Trzema Miotłami   Nie Lis 22, 2015 10:23 pm

Evan pewnie nawet nie skojarzyłby, że może chodzić o coś tak... Subtelnego. Przynajmniej bez lekkiego naprowadzenia. Niemniej, widząc ten krzywy uśmiech, zdał sobie sprawę, że coś jednak jest na rzeczy.
- Jeśli odepnę łańcuszek, nie powinno być problemu? - jeszcze tego brakowało, żeby wpędził Tiago w kłopoty.
Powrót do góry Go down
Portugalia

PisanieTemat: Re: Pub pod Trzema Miotłami   Nie Lis 22, 2015 10:26 pm

- Nie, nie, nie - Odsunął się, jakby jemu samemu srebro łańcuszka mogło zaszkodzić. - Jeśli łańcuszek jest srebrny, to możliwe, że w zegarku są jakieś jego domieszki. Powiedzmy, że alchemicy są dość przesądni, jeśli o to chodzi.
Na szczęście przybyły ich piwa i Tiago nie brnął dalej w wymyśloną teorię. Pożałował, że w ogóle zaczął temat. Od razu zamoczył usta w pianie.

PisanieTemat: Re: Pub pod Trzema Miotłami   Nie Lis 22, 2015 10:42 pm

Przez chwilę Evan zrobił nieco dziwną minę, jakby w mieszaninie konsternacji i niedowierzania, ale koniec końców wzruszył ramionami. Pewnie teraz sam będzie chciał to sprawdzić. Ostatecznie, jeśli Tiago go nie chce, wolał sprzedać niż trzymać bez potrzeby. A nie sprzeda czegoś, co może nie być do końca bezpieczne.
- W porządku, w porządku - machnął ręką i sięgnął po doniesiony do ich stolika kufel. - A co do zagadkowych przedmiotów, jeśli już jesteśmy w temacie - nagle jakoś tak przypomniało mu się o procy. - Znalazłem jakiś czas temu coś, czego pochodzenia i właściwości nie mogę odkryć bez "użycia" tego przedmiotu. Jest to jednak dość kłopotliwe, bo nie chciałbym nikomu wyrządzić krzywdy - pomacał się po kieszeniach szaty i cicho rzucił czymś, co mogło z tonu przypominać przekleństwo. - Licho. Musiałem zostawić tę nieszczęsną procę w kufrze...
Powrót do góry Go down
Portugalia

PisanieTemat: Re: Pub pod Trzema Miotłami   Nie Lis 22, 2015 10:54 pm

Nie wiedział, czy Evan się nie domyślił, czy po prostu nie chce mówić tego głośno. Fakt, że ojciec był wilkołakiem, nie był dla Tiago kłopotliwy. Ludzi dosięgały większe nieszczęścia niż zamienianie się co miesiąc w wilkopodobnego potwora. Eliksir tojadowy i talent ojca do warzenia mikstur załatwiały sprawę, nie był groźny podczas swoich przemian, ale Tiago i tak wolał go wtedy unikać. Słyszał, że przemiana jest bardzo bolesna, a wiedział, że nie ma możliwości pomóc ojcu. Nie chciał kręcić się i sprawiać kolejnych problemów, gdy ojciec miał ich nadto ze swoją postacią.
- Nie rozumiem. - Zgubił się w słowach Evana. - O jakiej procy mówisz? Tej, którą miałeś ze sobą w Zakazanym Lesie?

PisanieTemat: Re: Pub pod Trzema Miotłami   Pon Lis 23, 2015 9:30 pm

- Tej samej - przytaknął i zawahał się przez chwilę. - Znalazłem ją nieco dziwnych okolicznościach podczas patrololowania korytarzy.
Nie miał powodu, aby ukrywać fakt odnalezienia tajemniczej komnaty na jednym z pięter. Koniec końców nie zgłosił tego również żadnemu z nauczycieli. Stwierdził, że tak może być lepiej. Hogwart krył w sobie wiele tajemnic, a niektóre z nich powinne być znane jedynie uczniom. Opowiedział więc Tiago o niewidzialnym przejściu oraz mieszku, którego nie dało się ruszyć z piedestału.
Powrót do góry Go down
Portugalia

PisanieTemat: Re: Pub pod Trzema Miotłami   Pon Lis 23, 2015 9:51 pm

- Ktoś ci ją podrzucił? - Zainteresował się. To było najlogiczniejsze wyjaśnienie.
Historia z ukrytym pomieszczeniem jednak sprawiła, że musiał nieco zmienić swoją teorię.
- To taki pokój życzeń albo inny zamaskowany składzik? Może coś z tym mieszkiem było nie tak, skoro dyrektorstwo postanowiło go ukryć? Kto wie, które dyrektorstwo...
Upił pokaźny łyk piwa. Mieszek mógł być niebezpieczny, ale to nie przeszkadzało w niczym.
- Musisz mnie tam zaprowadzić.

PisanieTemat: Re: Pub pod Trzema Miotłami   Czw Lis 26, 2015 7:49 pm

- Nie jestem pewien. Miałem się temu przyjrzeć w wolnej chwili, ale niestety coś tych wolnych chwil mam w tym roku wybitnie mało - powstrzymał chęć skrzywienia się. - Ale czy jesteś pewien, że nie nabawiasz się aby lekkiej paranoi na punkcie bezpieczeństwa? - dodał ostrożnie, nie chcąc zabrzmieć jakby wyśmiewał kolegę czy coś w tym rodzaju. Po prostu dzisiejszego dnia odniósł takie wrażenie. Nic więcej. - Proca jak dotąd nie wyrządziła mi krzywdy, a sama komnata jest zabezpieczona zupełnie inaczej niż pokój życzeń. Kiedy już zdasz sobie sprawę o jej istnieniu, czujesz pewne "przyciąganie", jednak odczuwane dość pozytywnie. Być może nie dyrektorstwo, a sami uczniowie ukryli ją dawno temu. ...Lub wręcz przeciwnie - całkiem niedawno? Ciężko powiedzieć na pewno. Daj znać, kiedy będziesz mieć czas.
Powrót do góry Go down
Portugalia

PisanieTemat: Re: Pub pod Trzema Miotłami   Pią Lis 27, 2015 7:56 pm

- Nie boję się, jeśli o to chodzi! - Odpowiedział Evanowi butnie i może nieco infantylnie. - Zakazany Las na pewno był bardziej niebezpieczny od jakiegoś pokoju w zamku. - Lekceważąco machnął ręką omal nie wylewając piwa. - Skoro przyciąga, to znaczy, że musi być dobra. Znam się na tym. - Oczywiście nie zna się. - Wrócimy do zamku i możemy tam pójść. Jestem ciekaw, czy ja coś wyciągnę.

PisanieTemat: Re: Pub pod Trzema Miotłami   Sob Lis 28, 2015 9:14 pm

Parsknął cichym śmiechem na obronną postawę Tiago. Było w tym coś niemożliwie zabawnego.
- Skoro tak mówisz~ - celowo przybrał taki ton głosu, jakby nie do końca wierzył mu na słowo. W sumie tylko po to, aby lekko podjudzić. Nie złośliwie, ale może z chęci lekkiego poprzekomarzania się. Pewnie jeszcze dodałby coś, co szybko podważyłoby część dotyczącą "dobrego przyciągania" z racji przesiadywania całkiem sporo nad książkami dotyczącymi różnych rodzajów magii, ale postanowił nie przeginać. Tiago czasami zbyt łatwo było urazić, choć ten wydawał się sam siebie tego nie zauważać
- Hmm - mruknął, popijając krewmowe piwo z pewnym zaintrygowaniem. - Pewnie, czemu nie?
Powrót do góry Go down
Portugalia

PisanieTemat: Re: Pub pod Trzema Miotłami   Sro Gru 02, 2015 6:23 pm

Wiedział, że Evan podśmiewuje się z niego, ale sam był sobie winien, więc zupełnie nie miał tego za złe. Czasami mógł udawać głupiego dla żartów.
- Czyli pójdziemy tam dzisiaj wieczorem? Chociaż... nie, dzisiaj mam jeszcze do napisania esej z Obrony przed Czarną Magią. Nie chciałbyś mi pomóc? - Wyszczerzył zęby w uśmiechu. - Postawię ci za to kolejne piwo.

PisanieTemat: Re: Pub pod Trzema Miotłami   Sro Gru 02, 2015 7:17 pm

- Hmm... - wydał z siebie taki pomruk, jakby dumał nad niebywale istotną kwestią wagi czarodziejskiej. Minę częściowo też przybrał zresztą odpowiednią, godną prawdziwego filozofa. - Pomyślmy... Odwalać czarną robotę prefekta i potwornie nudzić się na samotnm spacerze po szkolnych korytażach, licząc na to, że jacyś uczniowie zaczną nagle obrzucać się łajnobombami, co zapewni mi trochę rozrywki dopóki jedna nie trafi przypadkiem we mnie, kiedy będę próbował im odjąć punkty, czy może nudzić się nad cudzym esejem, ale mieć wzamian przynajmniej dające się znosić towarzystwo i piwo kremowe na osłodę? Sądzę, że jednak z dwojga złego wybiorę bramkę numer dwa - osądził wreszcie, wychylając się jeszcze, aby poklepać Tiago po ramieniu w taki sposób, jakby chciał mu pogratulować wygranej w loterii.
Powrót do góry Go down
Portugalia

PisanieTemat: Re: Pub pod Trzema Miotłami   Czw Gru 03, 2015 9:00 pm

Sukces! Tiago znalazł kogoś, kto mu pomoże!
W innych okolicznościach i z inną osobą nazwałby Evana łosiem albo frajerem. Ale Evan był kumplem i Tiago wiedział, że będzie wypadało jakoś się odwdzięczyć, nie tylko piwem i towarzystwem podczas wypadów do Zakazanego Lasu. To nie frajerstwo, tylko układ.
Uśmiechnął się.
- Mówisz, jakby fucha prefekta była okropnie nudna. Po co ci to, skoro masz narzekać? Profity chyba nie są aż takie duże. Połowa uczniów wie, jak dostać się do łazienki prefektów bez odznaki.

PisanieTemat: Re: Pub pod Trzema Miotłami   Czw Gru 03, 2015 10:57 pm

Evan nawykł do "układania się" z innymi uczniami w zamian za pomoc w różnego rodzaju sprawach naukowych. Może i czasami zasypiał na co nudniejszych zajęciach, ale eseje, wypacowania oraz referaty jakimś cudem niemal zawsze końcył pierwszy, a na dodatek jego notatki były zadziwiająco dokładne i łatwe do zrozumienia. Pewnie dlatego, że sporą część materiału przerabiał indywidualnie w wolniejszych chwilach. Wychował się w końcu wśród mugoli, a zatem miał prawo być tak samo ciekaw świata czarodziejów, jak i ci, którzy czarodziejami urodzili się właśnie w mugolskich rodzinach. No i okazywało się, że dzielenie się efektami swoich prac bardzo się opłaca. Nie sprzedawał ich za pieniądze, ale nigdy nie wiadomo, kiedy przyda się czyjaś przysługa. Naturalnie Tiago nie zamierzał z nich zdzierać. Byli przecież dobrymi kumplami, co nie?
- To nie tak, że się o nią prosiłem - wzruszył ramionami. - Po prostu zostałem na niego wybrany. Sprawa odgórnie zamknięta. Nie miałem nic w tym temacie do powiedzenia. Niby mógłbym spróbować dyskutować, ale-... - to oznaczało sprzeciwianie się opiekunowi Domu, prawda? To mógł być problem, zważając na ich opiekuna.
Powrót do góry Go down
Norwegia

Liczba postów : 359

PisanieTemat: Re: Pub pod Trzema Miotłami   Wto Gru 08, 2015 12:32 am

Nie przepadał jakoś szczególnie za tym miejscem. Osobiście wolał spokojny, niezatłoczony żywymi cmentarz i jego nienachalne towarzystwo. Lubił tamtędy spacerować, a jednak Trzy Miotły miały jedną zasadniczą przewagę nad cmentarzem - ciepłe napoje.
Tak więc podszedł do lady zamówić sobie grzanego miodu, po czym zgarnął swój kufelek i poszedł zająć... no tak, o wolny stolik ciężko, więc chociaż przysiąść się przy stosunkowo wolnym stoliku w pewnej odległości od ludzi, których raczej nie zna.
Powrót do góry Go down
Kraj Basków
Admin

Liczba postów : 1015

PisanieTemat: Re: Pub pod Trzema Miotłami   Sro Gru 09, 2015 4:18 pm

Tłok panujący w lokalu i gwar rozmów mógł dawać się we znaki osobom preferującym ciszę i spokój. Lukas miał jednak to szczęście, że znalazł miejsce w miarę luźne, choć w pobliżu dość hałaśliwej grupki uczniów z piątego roku. Na razie jednak na brak względnego spokoju nie mógł narzekać, o ile nie zwrócił uwagi na dwie zerkające w jego stronę dziewczyny, które prowadziły ożywiony dialog, przerywany wybuchami chichotu. Lukas nie mógł za bardzo dosłyszeć o czym mówiły, ale hipotetycznemu obserwatorowi ciężko byłoby pozbyć się wrażenia, iż to Krukon jest głównym tematem rozmowy.

PisanieTemat: Re: Pub pod Trzema Miotłami   

Powrót do góry Go down

Pub pod Trzema Miotłami
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Pub Pod Trzema Miotłami
» Pub Trzy Miotły
» Miotły
» Schowek na miotły