IndeksIndeks  CalendarCalendar  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Małe jest piękne i lubi czekoladę~!

Go down 
AutorWiadomość
Gość
GośćPisanieTemat: Małe jest piękne i lubi czekoladę~!   Sob Sty 23, 2016 4:37 pm


Imię i Nazwisko: Lili Zwingli
Dzień i miesiąc urodzenia (wydarzenie wyjaśniające): 12 lipca 1866 (uzyskanie pełnej suwerenności)
W 1719 roku ziemie te zostały uznane przez cesarza za suwerenne księstwo w granicach Rzeszy Niemieckiej. W roku 1806 cesarz Świętego Cesarstwa Rzymskiego Franciszek II (I) Habsburg został zmuszony przez Napoleona do abdykacji i zrzeczenia się tytułu cesarza rzymskiego. Liechtenstein w 1806 r. został członkiem Związku Reńskiego, który miał zastąpić cesarstwo i pozostał w nim do roku 1814 r. W latach 1815-1866 był członkiem Związku Niemieckiego. Przez te wszystkie lata księstwo utrzymywało ścisłe kontakty gospodarcze i polityczne z Austrią. Wynikiem tego było 1866 r. wystąpienie z nią ze Związku Niemieckiego i uzyskanie przez Liechtenstein pełnej niepodległości.
Wygląd:    
Liechtestein to niewysoka, krótkowłosa blondyneczka o ślicznych zielonych oczkach. Żeby nie mylić jej z chłopcem Szwajcaria kupił jej niebieską wstążkę, którą nosi po prawej stronie głowy. Wcześniej miała dwa długie warkocze, jednak obcięła je by upodobnić się do braciszka, którego kocha nad życie.  Nosi różową/czerwoną sukienkę  do kostek z białymi paskami. Sukienka ma długie rękawy które kończą się mankietami, a przy szyi biały kołnierzyk z fioletową wstążką. Nosi też białe rajstopy i czarne trzewiki. Zdarza się jej też chodzić w mundurze takim samym jak ma Szwajcar. Ubiera się dziewczęco i lubi kolorowe sukienki, spódnice, nie pogardzi też jeansami.

Charakter:
Lily to cicha, małomówna, skromna, nieśmiała, ufna, delikatna i potulna dziewczynka. Za nic w świecie nie chciałaby zrobić komukolwiek krzywdy czy przykrości. Darzy wszystkich wielkim szacunkiem, dlatego często używa zwrotów grzecznościowych, kiedy rozmawia z innymi państwami.
Jest niewielkim krajem, często się uśmiecha i stara się utrzymywać ze wszystkimi dobre relacje. Jest uczynna, życzliwa, przyjacielska i zawsze skora do pomocy. Nigdy nie ma uprzedzeń co do ludzi, jest miła i towarzyska. Dla każdego stara się być ciepłym człowiekiem, by nie zranić czyichś uczuć. Jednak, jeśli w jakiś sposób zawini, sama bardzo się przejmuje, niepokoi i martwi.
Troszczy się o innych ludzi i łatwo bierze sobie do serca obelgi skierowane w jej stronę. Bardzo łatwo ją zranić, ale też nie trzeba się długo starać by wybaczyła. Nawet jeśli jest smutna, stara się uśmiechnąć i twierdzi, że "nic się nie stało". Jest wszechstronną kobietą, jednak najbardziej uwielbia szyć i hodować kwiaty. Specjalnie dla brata zrobiła różową piżamę. Posiada też własny ogródek, gdzie hoduje kwiatki i kilka warzyw. Swoje zawsze lepsze. Jest spokojna, jednak gdy ktoś ją zdenerwuje, to krzyczy i wszystkie negatywne emocje wychodzą z niej, a gdy się uspokoi dalej jest słodką, wesołą dziewczynką, lubiącą kwiatki i braciszka.
Relacje z innymi:
Austria    
Liechtenstein wydaje się być z nim w przyjaznych stosunkach, od kiedy wraz z bratem jadła z nim lunch. Mówi się, że Liechtenstein należało do austriackiej arystokracji. Liechtenstein ogłosiła neutralność w czasie I wojny światowej, to doprowadziło Austrię do szału, cesarz zakazał wysyłania tam pożywienia, tuż po zakończeniu wojny nastąpiła epoka głodu. Liechtenstein odłączyło się od imperium (które też w wyniku wojny się rozpadło). Obecnie są bardzo uprzejmi dla siebie.
Szwajcaria    
Szwajcaria zaopiekował się Liechtenstein. Bardzo troszczy się o nią, może nawet trochę za bardzo(czyt. kompleks starszego braciszka). Stara się jej pomóc rozwinąć jako kraj oraz uczy ją jak dobrze nim rządzić. Ponieważ Liechtenstein nie ma wojska, Vash chroni ją od potencjalnych zagrożeń (jak i mężczyzn, którzy mu się nie podobają). Trzymaja ją troszkę pod kloszem, nie pozwalając, aby ktoś obcy się do niej zbliżył, jednak bardzo ją kocha.
Szwajcarię i Liechtenstein łączy unia celna, gospodarcza i walutowa.
Anglia     
Zostali przedstawieni razem w pasie o piłce nożnej. Okazało się, że melodie swoich hymnów mają takie same, co doprowadziło do wielkiego zamieszania. Nie znają się zbyt dobrze, jednak nic nie stoi na przeszkodzie do bliższego poznania się.
Niemcy     
Chociaż nie byli przedstawiani razem poza jedną z imprez świątecznych, w których  Liechtenstein  powiedziała, że mieszkała w domu Niemiec przez jakiś czas, przed upadkiem Związku Niemieckiego,który przyznał jej niezależność. Nie zna za dobrze Pana Niemca, ale go lubi. Może relacji nie mają zbyt bliskich,lecz Lili uważa go za bardzo przyjaznego mężczyznę.
Kugelmugel  
Liechtenstein, po zauważeniu dużej kuli, którą była Kugelmuglem w drodze do domu z Austrii ze Szwajcarią, natychmiast pobiegła do niego,by się z nim spotkać. Jednak ona uważa go za dziewczynę, nawet wtedy, gdy Niemcy powiedział, że to chłopak. Kugel widzi w Liechtenstein dzieło sztuki, gdyż jest dość mała.
Czechy i Słowacja      
Po II wojnie światowej Liechtenstein uznało, że część ich terytoriów przypadła ówczesnej Czechosłowacji (tereny o powierzchni ponad 1600 km). Obecni Czesi jak i Słowacy twierdzą, że wszystkie tereny zostały zwrócone, jednak książęta Liechtensteinu twierdzą inaczej i roszczą sobie prawa do niektórych terenów. Spór ten trwa do dziś.

Ciekawostki, dodatkowe informacje:
-Mniej niż dwie trzecie ludności podaje się za rodowitych Liechtensteinczyków, ludność obca to z kolei w większości Szwajcarzy (11%), Austriacy (6%) i Niemcy (4%) oraz Włosi (3%), pochodzący z krajów byłej Jugosławii (3%), Turcy (3%) i inni.
-Liechtenstein jest jednym z najbogatszych państw świata. Produkt krajowy brutto na 1 mieszkańca wynosi 141,1 tys. dolarów amerykańskich (2008).
-W Liechtensteinie jest 105 km dróg o twardej nawierzchni. Linii kolejowych jest 9,5 km (regionalne połączenie z Feldkirch w Austrii do Buchs w Szwajcarii obsługują Österreichische Bundesbahnen), a śródlądowych szlaków wodnych 25 km.
-Liechtenstein jest 194 państwem na liście pod względem wielkości w km2.
-Hymn Lichtensteinu jest znany na świecie i grany podczas każdego meczu piłkarskiego Anglii, gdyż Brytyjczycy gwizdnęli hymn Lichtensteinowi, który nie zdążył zastrzec praw. Tym samym melodia hymnu Wielkiej Brytanii i Liechtensteinu jest identyczna.
-Liechtenstein jest monarchią, w której władca ma od czasu referendum konstytucyjnego w marcu 2003 największą realną władzę polityczną w Europie (nie licząc Watykanu). Żadna zmiana konstytucji nie może być przeprowadzona bez zgody księcia. Z drugiej strony monarchia może zostać zniesiona drogą referendum.
-W Liechtensteinie działają dwa dzienniki: Liechtensteiner Vaterland i Liechtensteiner Volksblatt. Nie podlegają one kontroli władz, ale są administrowane przez partie polityczne. Vaterland przez VU, a Volksblatt przez FBP.
-Liechtenstein pod względem ustrojowym stanowi monarchię konstytucyjną. Od 1989 panuje tu książę Jan Adam II (Hans-Adam II). Bieżące sprawy polityczne podlegają dziedzicznemu księciu (erbprinz, tj. następcy tronu) Aloisowi (Aloizowi).
-W Liechtensteinie występuje – podobnie, jak w niemieckojęzycznej Szwajcarii – charakterystyczne zjawisko dyglosji. Niemiecki używany w codziennej komunikacji to w praktyce liczne dialekty. Na terenie Księstwa Liechtenstein używanych jest aż 11 różnych dialektów, względnie wariantów dialektalnych, różniących się od dialektów szwajcarskich. Stąd określenie Schweizerdeutsch dla dialektów używanych w Liechtensteinie, spotykane czasem w niektórych źródłach, jest błędne.
-Specjalizacją przemysłu jest specjalistyczna aparatura pomiarowo-badawcza, wysokopróżniowa oraz ... sztuczne szczęki których Liechtenstein produkuje ponad 80 mln rocznie!
-W czasie gdy rodzina Habsburgów przeżywała poważny kryzys, w siódmej dekadzie XVII
wieku, ród Liechtensteinów wykorzystał to do ograniczenia wpływów Habsburgów i dzięki
interwencji zbrojnej braci Karla i Maksymiliana odniósł w 1620 roku decydujące zwycięstwo
nad szkodliwym wpływem czeskich buntowników.
-Do dziś trwa spór o pozostałe na terenie dzisiejszych Czech posiadłości rodziny.


Ostatnio zmieniony przez Liechtenstein dnia Sob Sty 23, 2016 9:02 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Finlandia
Admin
avatar

Liczba postów : 1098

PisanieTemat: Re: Małe jest piękne i lubi czekoladę~!   Sob Sty 23, 2016 8:48 pm

Cytat :
Liechtestein to niewysoka krótkowłosa blondyneczka o ślicznych zielonych oczkach.
Między "niewysoka" i "krótkowłosa" powinien być przecinek.
Cytat :
Z pozoru jest spokojna, jednak gdy ktoś ją zdenerwuje, to krzyczy i wszystkie negatywne emocje wychodzą z niej, a gdy się uspokoi dalej jest słodką, wesołą dziewczynką, lubiącą kwiatki i braciszka.
Wnosząc z opisu to "zwykle/zazwyczaj" jest spokojna. Gdyby była pozornie - oznaczałoby to swoistą hipokryzję.

Cytat :
Liechtenstein ogłosiła neutralność w czasie I wojny światowej, to dsoprowadziło Austrię do szału,

Cytat :
Bardzo troszczy się o nią, może nawet troche za bradzo(czyt. kompleks starszego braciszka).
Literówki.

Cytat :
Nie znają się zbyt dobrze, choć wydają się być bardzo zaprzyjaźnieni ze sobą.
Wydaje mi się, że jest tu sprzeczność. To znają się słabo, czy na tyle głęboko, by się przyjaźnić?


To tyle ode mnie w zakresie poprawiania.

Edit: Akcept.

______________________________________________________
"(...) miewała czasami dziwne pomysły, czemu nie można się dziwić, jej mama była Rosjanką, a raczej Polką, a to przecież ludzie zupełnie innego rodzaju niż my." - Runar Schildt "Słabszy"
Powrót do góry Go down
 
Małe jest piękne i lubi czekoladę~!
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Jak to jest stracić pamięć? ~Roko Scarlet
» Lord Voldemort
» Dom Katariny
» Domy w Hogwarcie
» Łąka Marihuany

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Ekipa!  :: Pozostałe :: Archiwum KP-
Skocz do: