IndeksIndeks  CalendarCalendar  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 γεια σου ονομάζομαι...

Go down 
AutorWiadomość
Gość
GośćPisanieTemat: γεια σου ονομάζομαι...   Sob Mar 26, 2016 5:18 pm


Ελλnνική Δημοκρατία
Ellinikí Dimokratía
Republika Grecka
Imię: Herakles

Nazwisko: Karpusi

Urodziny: 3 lutego

Wiek: 27 lat

Płeć: męska

Charakter: Grecja jest osobą o poważnym charakterze, jednak jest postrzegany przez innych jako osoba beztroska i żyjąca na luzie. Od towarzystwa ludzi woli obecność kotów, które nieodstępują go na krok. Uwielbia drzemki i czasami potrafi zasnąć nawet w najmniej odpowiednich do tego warunkach i momentach. Z powodu swoich leniwie brzmiących i niejednoznacznych wypowiedzi, uważa się, że nie ma nic w głowie. Jest to nieprawdą, ponieważ Herakles w rzeczywistości uwielbia filozofię i historię oraz nieraz rozmyśla nad istotą różnych rzeczy (chociaż nie są one z zbytnio istotne). Jest osobą z natury pokojową. Pomimo bycia ciągłą ofiarą ataków swoich sąsiadów, pozostaje wciąż niewzruszony i nigdy nie odpowiada ogniem. Nie wiadomo, czy jego słowa powinno się rozumieć dosłownie, czy być może są one metaforą; to właśnie Grecy ustanowili podwaliny filozofii. Wydaje się być nieco zamknięty w sobie i małomówny, ale tą cechę wykazuje tylko przy osobach, za którymi nie przepada. W stosunku do obcych zachowuje się przyjaźnie i serdecznie, ponieważ tak nakazuje grecka kultura. Wprawdzie nie jest aż tak wygadany jak Ameryka, ale jak trzeba potrafi zawalczyć o swoje. Greków uważa się za osoby dosyć leniwe, jednak Herakles wykazywał duży upór chcąc za wszelką cenę odkopać ruiny pozostawione mu przez matkę. O dziwo robił to z największą dokładniścią i starannością, aby nie uszkodzić cennych dla niego pamiątek z przeszłości. Bardzo łatwo można go wprawić w zachwyt, co bywa zabawne, ale czasem irytujące. Powiedzenie ,,Nie udawaj Greka" w jego przypadku się sprawdza, ponieważ jak już zostało wcześniej wspomniane, Herakles jest osobą inteligentną, jednak swoją mądrość niewiedzieć czemu lubi zatajać. Być może ma to związek z byciem samotnikiem, któremu mogą towarzyszyć jedynie własne myśli i koty. Ma dosyć specyficzne poczucie humoru. Złamałeś sobie palec? Wpadłeś do kałuży i jesteś teraz cały mokry? Dla Greka są to idealne tematy do żartów i ewentualnych docinek. Z powodu częstych drzemek Herakles nie jest punktualny, a co za tym idzie, często spóźnia się na wszelkiego rodzaju spotkania. Zabawnym faktem jest to, że od innych wymaga przyjścia w dane miejsce na czas. Ach ta grecka mentalność... A właśnie! Pamiętaj, że jeżeli chcesz się z nim dogadać lepiej naucz się greckiego, przecież Grek nie będzie sobie zawracał głowy angielskim! Każdy mieszkaniec Grecji jest osobą bardzo religijną, dlatego Herakles często nosi ze sobą ogromny krzyż symbolizujący górę Atos. Kiedy Herakles wręcza tobie jakikolwiek prezent, lepiej go przyjmij, odrzucenie podarunku obraża go i denerwuje. Dodatkowo Grek uwielbia tańczyć przy każdej okazji (byle nie na pogrzebie) oraz długo dyskutować przy stole (bo czemu nie?).

Wygląd: Grecja ma dość długie, niesforne brązowe włosy z charakterystycznym rozdwojonymi loczkiem na czubku głowy, zielone oczy oraz oliwkową cerę. Ma wysportowaną sylwetkę, co jest wielką zagadką skąd takowa się wzięła. Jego mięśnie są najprawdopodobniej skutkiem wieloletnich prac nad wykopaliskami archeologicznymi. Zazwyczaj nosi białą koszulkę, długie brązowe spodnie i luźno przewieszony przez ramiona brązowy płaszcz.  Okazjonalnie na jego głowie można zobaczyć brązowy kapelusz. Nieraz widuje się go z ogromnym krzyżem w ręku, który reprezentuje górę Atos. Dodatkowo w każdym odcinku towarzyszą mu koty. Są one symbolem ilości bezpańskich kotów znajdujących się w Grecji.

Relacje:

Japonia
Obydwaj dobrze się ze sobą dogadują dzięki dobrym relacjom między ich państwami. Łączy ich miłość do kotów. Są raczej osobami wyciszonymi, uwielbiającymi wspólnie się relaksować.

Turcja
Po zdobyciu Konstantynopola i upadku Cesarstwa Bizantyjskiego Turcja (jako Imperium Osmańskie) zajął tereny Grecji, utrzymując je pod swoją kontrolą aż do XIX wieku, kiedy to wybuchło powstanie niepodległościowe wygrane przez Greków. Tych dwóch nie wytrzymuje ze sobą długo bez kłótni o najprostsze rzeczy. Mają jedną zabawną przypadłość; gdy tylko słyszą muzykę, przerywają wszystko co robili i zaczynają tańczyć. Obydwaj zachwycają się magicznymi sztuczkami Japonii. Pomimo ciągłych konfliktów, zdarzają się momenty które mogłyby wykazywać na ich przyjaźń. Niestety owy czar szybko pryska, ponieważ Turcja jest prawdziwym awanturnikiem, co daje nam całkowite przeciwieństwo ,,pokojowej" Grecji. Prowadzili ze sobą liczne wojny, w których raz wygrywał Turek, a raz Grek. Być może ich ciągły konflikt polega również na udowodnieniu między sobą swojej wyższości. Ich największym problemem jest ciągła sprzeczka o TRNC, jednak po wielu latach wzajemne stosunki zaczęły się poprawiać.

Cypr
Jest bliski Grecji, wspomniano nawet, że został wychowany przez jego matkę. W rezultacie Grecja nie przestaje sprzeczać się z Turcją o sprawę TRNC, co denerwuje Cypr, który próbuje ich ze sobą pogodzić. Lubią spędzać ze sobą czas. Cypr nieraz zastanawia się nad dziwną miłością Grecji do kotów, jednak nigdy nie wypowiadał się na ten temat, ponieważ nie chce w ten sposób urazić swojego przyjaciela.

TRNC
Grecja wyraźnie go nie znosi. Grozi nawet Cyprowi wydziedziczeniem, jeśli ten nie przestanie komunikować się z Turcją. TRNC zaś ma dość ciągłych grecko-tureckich konfliktów, w których zawsze opowiada się za Turcją.

Niemcy
Grecja jest wciąż u niego zadłużony, jednak nie może spłacić wszystkich pożyczek. Niemcy musi więc wykazać się ogromną cierpliwością w stosunku do niego. Właśnie przez pieniądze ich stosunki znacznie się pogorszyły. Ludwig uważa Heraklesa za zwykłego lenia i darmozjada.

Albania
Są sąsiadami, jednak bardzo często się ze sobą sprzeczają o różne błachostki. Ich relacja jest dosyć skomplikowana... Grek lubi Albańczyka, jednak ten za Heraklesem nie przepada. Twierdzi, że Grecja powinna uregulować granicę morską, podczas gdy zostało to zrobione parę lat temu. Dodatkowo Albania nie przepada za grecką kulturą, podczas gdy Grek wydaje się oczarowany urokiem tego państwa. Jeszcze parę lat temu tych dwoje unikało siebie jak woda ognia, jednak teraz powoli zaczynają się ze sobą ,,dogadywać".

Bośnia i Hercegowina
Te dwa państwa zaciekle rywalizują o jak najlepszy wynik podczas meczu piłki nożnej, który zawsze kończy się wspólnym Afterparty. Grecy i Bośniacy bardzo się lubią. Uważają, że ich wspólne stosunki niezwykle silne. Bardzo lubią wspólnie imprezować w nocy, a za dnia udają się na wspólną sjestę.

Bułgaria
Dawniej byli ze sobą niesamowicie skłóceni. Zgoda pomiędzy tymi dwoma państwami nastąpiła zaledwie 60 lat temu. O dziwo pomimo niezgody między tą dwójką, walczyli po tej samej stronie przeciw Turkcji. Aktualnie Grek próbuje zaprzyjaźnić się Bułgarią, aby ten zapomniał o dawnych sporach. Bułgaria popiera Grecję w konflikcie z Macedonią. Dzięki temu ich stosunki znacznie się poprawiły.

Czarnogóra
Jeden z dobrych przyjaciół Grecji. Wraz z Serbią i Bułgarią walczyli przeciw Turcji. Te dwa państwa dobrze się ze sobą dogadują. W Czarnogórze grecka kultura jest niesamowicie ceniona. Grek również lubi Czarnogórę. Bardzo często można ich razem spotkać drzemiących wspólnie pod drzewem.

Kosowo
Prawda jest taka, że Herakles naprawdę nie wie co ma o nim myśleć. Z jednej strony uważa go za pełnoprawne państwo, ale z drugiej to przecież tylko malutki kawałek ziemi nieposiadający żadnej ciekawej historii. W dodatku Kosowo nie wykazuje zbytniego zainteresowania nawiązaniem ważniejszych kontaktów z Grecją.

Macedonia
Państwa te naprawdę się nienawidzą. Wszystko jest spowodowane faktem, że Grecja nie chce uznać nowo powstałego państwa. Konflikt ten trwa aż do dziś, jednak z roku na rok staje się coraz mniejszy. Dodatkowy powód do tak wielkiej niechęci stanowi fakt, że w tym sporze Macedonia jest popierana przez Turcję.

Serbia
Naprawdę dobrzy przyjaciele. Grek nie pogardzi towarzystwem Serba. Ci dwaj lubią pomagać sobie nawzajem. Pokojowi Grecy bardzo chętnie wstępują w szeregi serbskiej armii. Dodatkowo razem z Bułgarią walczyli przeciw Turcji w wojnach bałkańskich.

Chorwacja
Ta dwójka rywalizuje między sobą o miano ,,najpiękniejszego kraju bałkańskiego". Wprawdzie ta rywalizacja nie jest krwawa, ale często prowadzi do drobnych sprzeczek.


Ciekawostki:
* Jego imię jest inspirowane postacią Heraklesa
* Karpusi oznacza po grecku arbuza
* Gdyby Grecja mógłby być kimś innym chciałby być kotem
* Jego matką jest Starożytna Grecja
* Symbolami Grecji są przede wszystkim gaje oliwne
* Flaga Grecji składa się z dwóch kolorów; biały oznacza niebo, a niebieski morze
* Pierwotnie datę urodzin Grecji wyznaczono na 28 października, lecz została zmieniona na 3 lutego w trakcie publikacji mangi. Odwołuje się ona do dnia, w którym oficjalnie uznano Grecję za niepodległe państwo w protokole londyńskim - 3 lutego 1830 roku. Profil tej postaci z 2010 roku wspomina datę 25 marca jako Dzień Niepodległości - dzień pamięci o powstaniu narodowym.
* Wczesne szkice autora przedstawiają Grecję jako krótkowłosego mężczyznę w okularach. Pojawiły się na blogu Bamboo Thicket, pozostawiając początkowo tożsamość postaci do zgadnięcia przez fanów. W książeczce dołączonej do wersji specjalnej tomu 3 podpisano je jako pierwszy projekt wyglądu Grecji. Himaruya napisał w niej, że stworzył go w oparciu o własny odbiór Greków, który zmienił się po osobistych spotkaniach z kilkoma Grekami.
* Znacie mit o Europie? Była to piękna bogini grecka, która została uprowadzona przez Zeusa pod postacią byka. Właśnie stąd ten kontynent zawdzięcza swoją nazwę.
* To Rzymianie nazwali Grecję Grecją, a Greków Grekami. Dawniej mieszkańcy tej krainy nazywali siebie Hellenami, a kraj swój Helladą
* Grecki to najbogatszy język na świecie, posiada największą ilość słów. Jest także najstarszym językiem urzędowym w UE, podobnie jak grecka cywilizacja.
* W Grecji pechowym dniem jest czwartek 13-ego. Podobno ma to związek z upadkiem Konstantynopola.
* W Grecji znajduje się ponad 2000 wysp, z czego aż 85% jest niezamieszkana
* Grecy nie obchodzą urodzin tylko imieniny.
* Machanie otwartą dłonią jest uznawane za zniewagę.
* Hymn Grecji ma 158 zwrotek i jest tym samym najdłuższym hymnem świata.


Ostatnio zmieniony przez Grecja dnia Czw Mar 31, 2016 6:40 pm, w całości zmieniany 39 razy
Powrót do góry Go down
Portugalia

avatar

Liczba postów : 566

PisanieTemat: Re: γεια σου ονομάζομαι...   Sob Mar 26, 2016 6:17 pm

Zdecydowanie zbyt krótko o charakterze. Rozbuduj ten punkt.

Brak akceptacji.

______________________________________________________
Powrót do góry Go down
Rumunia

avatar

Liczba postów : 240

PisanieTemat: Re: γεια σου ονομάζομαι...   Sob Mar 26, 2016 8:58 pm

Grecja napisał:
Nie wiadomo czy jego słowa powinno się brać na poważnie; wprawdzie to właśnie Grecy zapoczątkowali pierwsze zalążki filozofi.
- to "wprawdzie" niezbyt mi tu pasuje, nie wiem też, o co chodzi: czy o związek filozofii z tym, że Grecja mówi coś poważnie, czy o co. Czy może ma skłonność do mówienia nie na temat z racji znajomości filozofii? Nie wiem.

Grecja napisał:
Greków uważa się za osoby dosyć leniwe, jednak Herakles wykazywał duży upór chcąc za wszelką cenę odkopać ruiny pozostawione mu przez matkę. Jak się później okazuje udaje mu się skończyć to trudne zadanie.
- streszczać mangi/anime nie trzeba, można spokojnie to ostatnie zdanie wywalić. Za to możesz rozwinąć kwestię odkopywania tych ruin - nie tylko upór, ale też i cierpliwość, może dokładność; dlaczego odkopywał te ruiny - pamiątki po matce są dla niego ważne? Rzucam tylko losowymi pomysłami, ale fajnie by było, żebyś coś z tym pokombinowała jeszcze c:

Grecja napisał:
Warto dodać, że prowadził ,,bogate życie seksualne", przez które Anglia i Francja próbują oskarżyć go o wynalezienie kondomu, których miał wiele zużyważ. W odpowiedzi Grecja zaznaczył, że o ile dosyć często oddaje się takim ,,praktykom", prezerwatyw za bardzo nie zużywa.
- to samo, znowu niepotrzebne streszczanie.

Grecja napisał:
Jeden z wątków mocno sugeruje, że raz przespali się ze sobą podczas pierwszej wizyty Grecji w Japonii, podczas której dyskutowali na temat ankiety o częstotliwości współżycia na świecie (Grecja ma ją najwyższą, Japonia - najniższą).
- ponownie - streszczenie.

W relacji z Turcją nagminnie są używane formy "dwoje", "oboje" sugerujące, że albo Grecja, albo Turcja jest płci żeńskiej. Prosiłabym o poprawienie tego.

Grecja napisał:
Niestety owy czar szybko pryska, ponieważ Turcja lubi być osobą dosyć wybuchową,
- nie wiem, czy lubi być wybuchowy, ale być wybuchową osobą może jak najbardziej.

Tyle do poprawy.

______________________________________________________
Powrót do góry Go down
Kraj Basków
Admin
avatar

Liczba postów : 1015

PisanieTemat: Re: γεια σου ονομάζομαι...   Czw Mar 31, 2016 11:44 pm

Akcept

______________________________________________________
Powrót do góry Go down
Sponsored content
PisanieTemat: Re: γεια σου ονομάζομαι...   

Powrót do góry Go down
 
γεια σου ονομάζομαι...
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Ekipa!  :: Pozostałe :: Archiwum KP-
Skocz do: