Ekipa!
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Możliwy event post-apo - sugestie

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Szkocja
Admin
Szkocja


Liczba postów : 603

Możliwy event post-apo - sugestie  Empty
PisanieTemat: Możliwy event post-apo - sugestie    Możliwy event post-apo - sugestie  Icon_minitimeSro Sie 31, 2016 3:24 pm

Głosowanie wciąż trwa, ale dużą przewagą głosów prowadzi klimat postapokaliptyczny nadchodzącego wrześniowego eventu. W związku z tym mamy do was prośbę: napiszcie proszę, czego spodziewacie się po tym evencie. Nie chodzi mi tu tylko o sposób prowadzenia rozgrywki, ale również o same realia. Póki event jest w przygotowaniu, wasze podpowiedzi mogą mieć wpływ na wygląd ostatecznej fabuły! Co chcielibyście w nim robić? Kim byłyby wasze postaci? W jakim stuleciu istniałoby przedstawione uniwersum? Co spowodowało apokalipsę? Jaki jest poziom rozwoju ludzkości?
Nie musicie podawać konkretnych odpowiedzi, a jedynie wasze wyobrażenia/oczekiwania. Nie obiecuję, że wszystkie wasze pomysły znajdą się w ostatecznej wersji eventu, ale będziemy przynajmniej mieć pogląd, czego oczekujecie.
Możecie również zdać się na nas i nie psuć sobie niespodzianki podając podpowiedzi c:<
Powrót do góry Go down
https://hetalia-ekipa-rpg.forumpolish.com
Gość
Gość




Możliwy event post-apo - sugestie  Empty
PisanieTemat: Re: Możliwy event post-apo - sugestie    Możliwy event post-apo - sugestie  Icon_minitimeSro Sie 31, 2016 3:39 pm

Pilipiuk ma kilka fajnych opowiadań w tych klimatach i ten... w sumie njbardziej może w klimatach jednego z nich bym pograła. Ale po kolei.

Na początku może zajmę się kwestią powodu apokalipsy D: Najłatwiejszym motywem jest chyba wojna. I w sumie najlepszym. Potem po wojnie zmiany w środowisku etc powinny przyczynić się do znacznego wymarcia i ludzi, i zwierzątek D: Problem w tym, czy chcemy bawić się w atom. Znaczy jak dla mnie można, ale tylko w początkowej fazie, potem raczej bronie konwencjonalne, żeby tak nie niszczyć zaraz całego globu.

Miejsce... chyba jednak najlepiej by było zostać w Europie, może środkowej czy coś. To nie znaczy, że klimat i środowisko ma tak samo wyglądać. W końcu mogły się porobić pustynie czy coś D: Bardziej chodzi o same nazwy i tym podobne. No i ukształtowanie terenu.

Czas... D: Ja bym bardziej wolała grę już po jakimś tam czasie od apokalipsy, kiedy to ludzie jakoś się ogarnęli i raczej próbują bardziej odbudować to, co było. Bez biegania i szukania pożywienia. Skupianie się na nowych wynalazkach itp.

No i właśnie technologia... Jeśli apokalipsa wybuchła gdzieś w naszych czasach to by było fajnie :C Problem w tym, czy ci, co przetrwali potrafią dane rzeczy obsługiwać i odbudować. Sama fabuła mogłaby się skupiać chociażby na odnajdywaniu reliktów dawnej przeszłości czy coś.

No i moim favem by było coś w stylu opowiadania "Harcerka" od Pilipiuka. Nie pamiętam dokadnie, jak tam upadek cywilizacji przepadł, ale bohaterowie byli przedstawieni ileś tam lat (może setek nawet) po całym zdarzeniu, gdzie na terenach obecnej Polski zaczęy się tworzyć państwa-miasta, które ze sobą już toczyły wojny (tu mógłby być też fajny motyw dla tych, co bardziej chcieli dwór). Z czasów przed zostały budynki i niektóre technologie, które teraz próbują zostać odrestaurowane. Państewka miały elektryczność, która jednak była bardzo cenna. Mieli też pociski i broń, która została po apokalipsie, sami jej nie potrafili wytwarzać. Jak kogoś nie stać na pistolet to musiał się nauczać strzelać z łuku :C

No i tyle ode mnie czy coś. Jak sobie przypomnę to dopiszę.
Powrót do góry Go down
Anglia

Anglia


Liczba postów : 146

Możliwy event post-apo - sugestie  Empty
PisanieTemat: Re: Możliwy event post-apo - sugestie    Możliwy event post-apo - sugestie  Icon_minitimeSob Wrz 03, 2016 1:45 pm

Po pierwsze - nie chcę apokalipsy zombie. Ten klimat po prostu mnie nie jara, nie ciekawi, nie motywuje. I tak dalej.

Po drugie - w kwestii klimatu poza powyższym punktem jestem bardzo otwarta. Może być atompunk i alternatywna historia lat 80 (klimat Watchman?). Może być coś w rodzaju Metra 2033 czyli próba podnoszenia się ludzkości po apokalipsie, albo wręcz przeciwnie stopniowe wymieranie i płonne walki o zachowanie chociaż cienia ludzkości. Może być nawet odbudowanie cywilizacji jakiś czas później. Coś w stylu tego serialu... Stu? Takiego teraz popularnego. Tam bodajże wysyłają grupkę odrzutków ze stacji kosmicznej na zniszczoną ziemię, która okazuje się zdatna do życia i w sumie nie taka opuszczona, jak mogło się wydawać. Spoko sprawa.

Po trzecie - może jakieś zdolności zapewniane przez mutacje? Zawsze urozmaicenie : D Chyba, że nie dajemy nadnaturalnych motywów i trzymamy się realizmu. Nie przeszkadza mi to. Ot taka luźna sugestia.

Po czwarte - apokalipsa, w której zderzyły się ze sobą dwa światy z różnych rzeczywistości, planeta się wymieszała, a poszczególne nacje się zwalczają? Dunno. Zawsze jakieś urozmaicenie.

Po piąte - Anglia i tak będzie frajerem.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Możliwy event post-apo - sugestie  Empty
PisanieTemat: Re: Możliwy event post-apo - sugestie    Możliwy event post-apo - sugestie  Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Możliwy event post-apo - sugestie
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» EVENT WALENTYNKOWY
» CB - Event Walentynkowy
» Event halloweenowy
» Event walentynkowy vol.2
» Event walentynkowy vol. 3

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Ekipa!  :: Pozostałe :: Archiwum eventów-
Skocz do: