Ekipa!
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Mam mercedesa na niemieckim gazie

Go down 
AutorWiadomość
Gość
Gość




Mam mercedesa na niemieckim gazie Empty
PisanieTemat: Mam mercedesa na niemieckim gazie   Mam mercedesa na niemieckim gazie Icon_minitimeSob Kwi 16, 2016 8:42 pm

Imię: Shpresa

Nazwisko: Beqiri

Charakter: Jak nikt inny ceni sobie honorowość. Ma wielki szacunek dla swoich tradycji i dlatego też stosuje się do zwyczajów, których szczegóły mrożą niejednym krew w żyłach. Gościnność to świętość. Szlachetnego przybysza i powita z uśmiechem, i nakarmi, jakby przebył pustynię, i sprosi muzyków i z przyjemnością zaprosi do tańca, zwłaszcza, ale sąsiedzi to niech lepiej w ogóle trzymają się z daleka i nie wtykają nosa w nie swoje sprawy, bo ona nie pozwoli sobie w kaszę dmuchać, co to, to nie!
Postawiona przed problemem albo zbierze wszystkie swoje siły i poruszy niebo i ziemię, nie zostawi kamienia na kamieniu i żadnej suchej nitki, dopóki nie znajdzie rozwiązania i nie dopnie swego (w końcu kto jak nie ona sama?), albo wzruszy ramionami i uzna, że wcale jej to nie przeszkadza, i w ogóle o co chodzi, przecież skoro działa, to nie ma sensu naprawiać. Przecież nawet prowizoryczny dach jest lepszy niż żaden, prawda? Nie przepada za obowiązkami domowymi, co skutkuje tym, że z pozoru jej dom może wydawać się nieco... nieuporządkowany, niemniej jeśli o nią chodzi, to radzi sobie świetnie ze znajdowaniem dokładnie tego, czego potrzebuje.
Nie przepada za sytuacjami, kiedy ktoś narzuca jej swoją wolę, dlatego gdy się z kimś nie zgadza, głośno wyraża swój sprzeciw i często zdarza jej się patrzeć z góry na innych. Jest waleczna, czasami nawet porywcza, a już na pewno nie będzie wahać się chwycić za broń, gdy przyjdzie taka potrzeba.
Shpresa jest pewna siebie, a czasem nawet bezkrytyczna, jeśli chodzi o własne zachowanie i bywa bezczelna, gdy przychodzi jej wyrażać własne opinie. W kontaktach z innymi zdarza jej się kierować własnym interesem. Lubi głośno mówić o tym, jak od zadawania się z resztą bałkańskiej ferajny woli raczej towarzystwo krajów zachodnich.

Wygląd : Shpresa jest średniego wzrostu i ciemniejszej karnacji, podobnie zresztą jak większość mieszkańców tego regionu. Ma prosty nos i duże ciemno oczy, w których błyszczy coś niebezpiecznego, jakby niewypowiedziana groźba. Długie, brązowe włosy nosi rozpuszczone, a spina je tylko, gdy trzeba zabrać się do roboty. Z dumą nosi swoje tradycyjne stroje, lecz na co dzień stara się naśladować zachodnie trendy, bo przecież w przeciwieństwie do otaczających ją barbarzyńców jest osobą w pełni ucywilizowaną. Swoje zdolności plastyczne przekłuwa na godną podziwu biegłość w posługiwaniu się makijażem, bo w końcu czego Bozia nie dała, zawsze można sobie domalować (choć oczywiście za rozmazaną mascarą płakać nie będzie, jeśli będzie to cena za sprzedanie kilku cennych ciosów Serbii).

Relacje:
Serbia – obydwa kraje, niczym stare małżeństwo dziesięć lat po rozwodzie, darzą siebie odwzajemnioną nienawiścią. Shpresa prędzej odcięłaby sobie rękę niż zaufała Serbowi, choć czy nie skończyłoby się to tak samo? W głębi serca wierzy, że miejsce Vuka jest tuż obok Lucyfera, w dziewiątym kręgu piekielnym, choć i to jest dla niego nazbyt nobilitujące.
Kosowo – Kosowo to żadna część Serbii, to przecież oczywiste! Skąd ktoś mógł wpaść na taki wniosek? Kosowo to w ogóle takie jakieś swojskie jest, lecz oczywiście nie tak fajne jak sama Albania.
Macedonia – ich stosunki są, no właśnie, ani złe, ani dobre. Jeśli zaś chodzi o albańską mniejszość w Macedonii – z pewnością stanie za nimi murem.
Czarnogóra – ich wspólna historia bogata w konflikty, zaowocowała wzajemną wrogością i uprzedzeniem. Choć ostatnimi czasy ich relacje stopniowo się zdają się poprawiać, gdyby to od Shpresy zależało, z przyjemnością strąciłaby go na sam dół piekieł, by tam sobie gnił ze swoim przyjacielem.
Niemcy – dzięki temu, że Niemcy inwestują swoje pieniądze w Albanii, ich relacje są bardzo dobre. Nie mówiąc już o tym, że skądś trzeba sprowadzać swoje mierce, prawda?
Grecja - choć obydwojgu udało się nawiązać pozytywne relacje (Grek wspiera na przykład Albanię na jej drodze ku członkostwu w Unii Europejskiej), pozostaje między nimi wiele sporów, które nie mogą znaleźć rozwiązania - nie mówiąc już o tym, że, choć prawo to jest już nieaktywne, formalnie dalej pozostają w stanie wojny.
Turcja – Albanka nie kipi doń nienawiścią, bynajmniej, dogadują się całkiem dobrze - jednak tylko tak długo, jak długo Turek nie zamarzy znów o podbojach po drugiej stronie cieśniny Bosfor.
Włochy – ich wspólna historia nie należy do najszczęśliwszych, jednak jak długo Włochy pozostają jednymi z jej głównych partnerów ekonomicznych, nie zamierza się nikomu skarżyć. Przynajmniej nie głośno.


Ciekawostki:
- prawie 80% aut zarejestrowanych w Albanii to Mercedesy.
- jej ulubione powiedzonka to ‘Jak się nie napracujesz, to nie odpoczniesz’, oraz ‘jeśli złodziej będzie się bał, to nie ukradnie winogron’
- wbrew opinii popularnej w niektórych kręgach istnieje.


Ostatnio zmieniony przez Albania dnia Pon Maj 02, 2016 8:43 pm, w całości zmieniany 3 razy (Reason for editing : konieczne poprawki)
Powrót do góry Go down
Portugalia

Portugalia


Liczba postów : 566

Mam mercedesa na niemieckim gazie Empty
PisanieTemat: Re: Mam mercedesa na niemieckim gazie   Mam mercedesa na niemieckim gazie Icon_minitimeNie Kwi 17, 2016 10:46 am

Prosiłabym o rozbudowanie charakteru oraz o dodanie paru bardziej znaczących relacji (Turcja, Włochy, Grecja).
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Mam mercedesa na niemieckim gazie Empty
PisanieTemat: Re: Mam mercedesa na niemieckim gazie   Mam mercedesa na niemieckim gazie Icon_minitimeSro Kwi 20, 2016 9:30 pm

Poprawiłam, mam nadzieję /)u()
Powrót do góry Go down
Portugalia

Portugalia


Liczba postów : 566

Mam mercedesa na niemieckim gazie Empty
PisanieTemat: Re: Mam mercedesa na niemieckim gazie   Mam mercedesa na niemieckim gazie Icon_minitimeCzw Kwi 21, 2016 3:57 pm

Akcept!
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Mam mercedesa na niemieckim gazie Empty
PisanieTemat: Re: Mam mercedesa na niemieckim gazie   Mam mercedesa na niemieckim gazie Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Mam mercedesa na niemieckim gazie
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Ekipa!  :: Pozostałe :: Archiwum KP-
Skocz do: