Ekipa!
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Ja chcący stać się państwem!

Go down 
AutorWiadomość
Gość
Gość




Ja chcący stać się państwem! Empty
PisanieTemat: Ja chcący stać się państwem!   Ja chcący stać się państwem! Icon_minitimeNie Maj 22, 2016 4:49 am

Ja chcący stać się państwem! Hong-Kong-hetalia-16310132-500-458

Imię:
Long (龍)
Leon – alternatywne imię Hong Kongu, nadane mu przez Anglię

Nazwisko:
Wang Jia (王嘉)

Data urodzenia:
1 lipca – oddanie Hong Kongu Chinom po upłynięciu okresu dzierżawy (01.07.1997)

Fizyczny wiek:
19 lat

Charakter:
Urodził się w domu Chin, jednak przez wiele lat był wychowywany przez Anglię. Z tego powodu ma dość skomplikowany i dwojaki charakter. Utożsamia się z obydwoma kulturami – wschodnią i zachodnią. Dzięki temu jest otwarty, tolerancyjny i lubi zdobywać nowe doświadczenia. Z mimiki jego twarzy zazwyczaj nie można zbyt wiele wyczytać, dlatego zdaje się być obojętny, nieco obrażony i naburmuszony. Przywodzi na myśl typowego zbuntowanego nastolatka, któremu wiecznie nic nie pasuje. Mimo że wygląda jakby miał wszystko i wszystkich gdzieś, jest bardzo ciekawy świata. Przez angielskie wychowanie stał się nieco chłodny i zdystansowany. Właśnie przez to na pierwszy rzut oka wydaje się być spokojny i ułożony. Nic bardziej mylnego! Naprawdę potrafi zaleźć za skórę. Głośno i otwarcie wygłasza swoje poglądy, nieraz tylko po to, aby zagrać na nosie Chinom. Często wykręca innym numery, zwłaszcza Anglii. Bywa bardzo dziecinny i zdarza mu się robić na złość innym, nawet jeśli sam ma na tym stracić. Zawsze musi wtrącić swoje trzy grosze, a sarkazm to jego drugie imię. Zazwyczaj otwarty i towarzyski, ale mimo to nieco tajemniczy. Nikt nie wie co mu w duszy gra. Zamknięty w sobie, niedostępny, mały egoista. Rzadko pokazuje swoje prawdziwe uczucia, większość jest tylko powierzchowna. Lubi przebywać wśród innych, rozmawiać i wymieniać się poglądami. Boi się ciemności i japońskich horrorów. Jest dość młodym państwem regionem, dlatego wciąż szuka swojej życiowej drogi. Jego marzeniem jest stanie się pełnoprawnym, niezależnym od nikogo państwem.

Zainteresowania:
Mimo tak młodego wieku ma ogromny talent do handlu i biznesu. Zainspirowany starszym bratem, również zainteresował się zielarstwem i zaczął produkować dziwne lekarstwa na niemalże każdą dolegliwość, które próbuje sprzedać innym krajom po wygórowanych cenach. Interesuje się modą, a w wolnym czasie tworzy projekty ubrań. Uwielbia czytać japońskie mangi, na których wzór czasem próbuje stworzyć własne, niestety raczej z marnym skutkiem. Lubi bawić się w małego piromana, robiąc pokazy sztucznych ogni. Jest mistrzem gry w mahjonga, w którym nie ma sobie równych. Uwielbia podróżować, poznawać nowe kultury i uczyć się nowych języków. Nie jest aż takim mistrzem kuchni jak Chiny, jednak gotuje całkiem nieźle, mieszając smaki z kuchni zachodniej i wschodniej. Jego największym idolem jest Jackie Chan, dzięki któremu zainteresował się sztukami walki i regularnie ćwiczy. Lubi słuchać muzyki, a ostatnio zaczął grać na gitarze. Często posługuje się dziwnym młodzieżowym slangiem w zmieszanym języku chińskim z angielskim, dlatego czasami ciężko go zrozumieć.

Wygląd:
Szczupły i niezbyt wysoki, mierzący niecałe 167cm nastolatek (wciąż liczy na to, że jeszcze urośnie). Jego stuprocentowo azjatycką twarz zakłócają otrzymane w prezencie od Anglii BRWI. Poza tym małym wyjątkiem ma regularne, delikatne rysy twarzy i jasną karnację. Mimika twarzy jest raczej uboga i nie zdradza za wiele. Ma duże, piwne oczy o nieco agresywnym wyrazie i dzikim błysku. Jego jasnobrązowe włosy są ścięte krótko, w zachodnim stylu, z pozostawioną dłuższą grzywką, zaczesaną na bok. Krążą plotki, że Hong Kong rozjaśnia włosy, jednak on sam się do tego nie przyznaje. Najczęściej nosi czerwone duangua, z za dużymi rękawami. Jednak ostatnio coraz częściej gustuje w zachodniej odzieży – dżinsy, luźne t-shirty, trampki i czapki z daszkiem. Nie ogranicza się, ubiera to co lubi, nierzadko też miesza styl zachodni ze wschodnim.

Relacje:
Chiny – Starszy brat, u którego spędził swoje dzieciństwo, zanim przeniósł się do Anglii. Kiedy był mały darzył Chiny dużym szacunkiem, jednak po powrocie od Anglii ich relacje nieco się ochłodziły. Mimo, że wciąż zwraca się do Chin per nauczycielu, nie ma w nim tak dużego autorytetu jak za dawnych lat. Ich opinie często się różnią, a Hong Kong zdaje się często specjalnie podburzać Chiny.
Anglia – Spędził u niego całkiem dużo czasu, można powiedzieć, że to Anglia go wychował. Pokazał mu zachodni świat i nauczył języka angielskiego. Hong Kong, któremu imponował zachodni styl życia, sporo nauczył się od Anglii. Long lubi Anglię, ale jeszcze bardziej lubi robić sobie z niego żarty.

Ciekawostki:
- Mówi mieszanką języka chińskiego, kantońskiego i angielskiego.
- „Hong Kong” oznacza dosłownie „pachnący port”.
- Kiedyś nieoficjalną stolicą Hong Kongu było miasto Victoria, obecnie nie posiada stolicy.
- W Hong Kongu jest najwyższa średnia gęstość zaludnienia na świecie - 6200 osób na km2, miejscami dochodzi aż do 45 000 na km2!!

Jako że z kanonu niewiele wiadomo o Hong Kongu, pozwoliłam sobie trochę ubarwić tę postać, bazując na domysłach fandomu oraz samym regionie.
Powrót do góry Go down
Portugalia

Portugalia


Liczba postów : 566

Ja chcący stać się państwem! Empty
PisanieTemat: Re: Ja chcący stać się państwem!   Ja chcący stać się państwem! Icon_minitimeNie Maj 22, 2016 10:08 am

Akcept
Powrót do góry Go down
 
Ja chcący stać się państwem!
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Ja tylko chcę zostać państwem.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Ekipa!  :: Pozostałe :: Archiwum KP-
Skocz do: