IndeksIndeks  CalendarCalendar  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Chować konie i kobiety!

Go down 
AutorWiadomość
Gość
GośćPisanieTemat: Chować konie i kobiety!   Sro Sty 27, 2016 8:21 pm

Imię: Alexandr Assan

Nazwisko: Sarvar - Braginsky

Charakter: Jest (w miarę) rozsądnym, młodym człowiekiem o wysokich ambicjach i zapale do pracy. Zapał czasem szybko gaśnie, jeśli sprawa, w jego mniemaniu, może zaczekać dzień, ewentualnie kilka lat. Potrafi się doskonale targować i raczej nie jest porywczy w swoich decyzjach. Dba o swój samorozwój i dąży do umocnienia gospodarki swojego kraju, angażując się w projekty rozwojowe i współpracę z innymi państwami. Poza polityką jest dosyć chaotyczny, ale doskonale odnajduje się w swoim bałaganie. To taki kraj, w którym przystanki autobusowe to kwestia umowna. Jest bardzo aktywny, dużo czasu poświęca na wyjścia z domu i spotkania z ludźmi oraz na jazdę konną, w której jest prawdziwym mistrzem. W jego kraju o każdej porze roku można spotkać młodzież, bawiącą się na dworze. Zwykle przegrywa w kłótniach, co bardzo go złości, a kiedy brakuje argumentów, sięga po mniej skomplikowaną przemoc fizyczną. Często kieruje się własnymi uprzedzeniami i trudno jest zmienić jego zdanie, jeśli się bardzo zaprze przy swoim stanowisku.  Jeśli przyjrzeć się mu na przestrzeni wieków, na starość zaczął dziecinnieć. Jest bardziej skory do wygłupów i durnych żartów, niż dawniej. Jednak ciągle towarzyszą mu stale lęki i niepokoje, kryjące się na obrzeżach osobowości. Nigdy nie przyzna się do strachu, czy słabości, będąc przekonanym, że odwaga cechuje prawdziwego mężczyznę.

Wygląd : Mimo dość długiego ciała, wszędzie się wciśnie. Jest szczupłym, zręcznym i dość szybkim człowiekiem. Uprawia wyczynowo-stepową jazdę konną, przez co na jego ciele przybywa co jakiś czas siniaków, zadrapań i blizn, zasłaniając te z wcześniejszych, mniej beztroskich czasów. Nieco skośne oczy mają brązowo - zielony odcień z ciemną obwódką. Prawą powiekę przecina potrójna, niezbyt głęboka blizna-pamiątka. Jego twarz jest dość szczupła, nos prosty, nozdrza wąskie. Na czoło, przykrywając niezbyt bujne brwi, opadają niedbale kosmyki jasnobrązowych włosów, splecionych na szybko w długi warkocz, opadający na plecy. Winę za odstępstwa od typowej, kazachskiej urody ponosi długotrwała rusyfikacja i wpływy mniejszości narodowych, które w pewnym momencie przerastały ilością ludność kazachską w ich własnym kraju.
Nie jest kimś, kto przesadnie dba o schludność. Często pachnie koniem, co nieudolnie skrywa zapachem alkoholu i męskich perfum. Lubi luźne koszule o kroju rosyjskiej rubachy, ze stójką i kilkoma guzikami, niekiedy zdobione wytartym już folklorystycznym wzrokiem, wyszytym kolorową nicią i wygodne, trzymające stopę buty ze skóry, nadające się zarówno do pracy, jazdy konnej, jak i, jego zdaniem, do wyjścia na miasto, po przetarciu ich pieczołowicie kawałkiem szmaty. Ma słabość do skórzanych spodni, czasami bryczesów i porządnie uszytych, skórzanych kurtek. Można go spotkać zarówno w takim, jak i nowoczesnym stroju, czy też w ulubionym, skrytym dokładnie na dnie szafy mundurze oficerskim, składającym się z oliwkowej kurtki mundurowej ze stojącym kołnierzem, dwoma kieszeniami na piersi i dwoma poniżej, naramiennikami, zapinanymi na jeden guzik, uzupełnionej o porządny, skórzany pas. Do munduru ubiera bryczesy, wysokie, czarne buty oficerskie z ostrogami i czarne rękawiczki ze skórki.

Historia: Pierwsze związki plemienne mieszkały na jego ziemiach już w I tysiącleciu p.n.e. Od IIw.-IIIw. zajęty był przez Xiongnu. Potem był kanagnat turecki i dynastia Karachanidów. W latach 1219-1221 został podbity prze Mongołów i nalezał do Złotej Ordy. Po jej rozpadzie został podzielony na Chanat Uzbecki i Ordę Nogajską. Po dwóch wiekach w Chanacie wyodrębnili się Kazachowie, czyli "wolni ludzie". Na innych ziemiach powstały trzy ordy: Wielka, Średnia i Mała. W XVIIIw. Kazachstan przyjął zwierzchnictwo rosyjskie. Do Imperium Rosyjskiego włączył się w 1873. W 1920 powstała Kirgiska Autonomia Socjalistycznej Republiki Radzieckiej, zaś w 1925 zmieniła nazwę na Kazachską ASRR.
1936. Kazachstan, jako republika związkowa, weszła w skład ZSRR. W latach 60. Kazachowie stali się mniejszością narodową, przez napływ rosyjskich osadników. Niedługo potem powstał ośrodek lotów kosmicznych Bajkonur. Na terenach w okolicy Semipałatyńska do 1993 testowano broń atomową.
W 1986 wzrosły nastroje antyrosyjskie, co doprowadziło do zamieszek w stolicy. Na skutek rozpadu Związku Radzieckiego, 16 grudnia 1991 Kazachstan ogłosił niepodległość.

Przydatne wyjaśnienia: Kraj leżący w Środkowej Azji, z niewielką częścią w Europie. Ma dostęp do morza Kaspijskiego. Sąsiaduje z Chinami, Rosją, Kirgistanem, Turkmenistanem i Uzbekistanem. Państwem rządzi prezydent, waluta to tenge. Gospodarka Kazachstanu opiera się na przemyśle i rolnictwie. Kraj pod względem ustroju jest porównywalny niemal do Białorusi, nie istnieje opozycja, łamane są często prawa człowieka, a antyrządowe protesty duszone są w zarodku. Mimo to utrzymuje się, że panuje tam demokracja.

Relacje: Azja Zachodnia - matka, której praktycznie nie pamięta. Wspomina tylko jej głos i dziwne kołysanki, które mu śpiewała
Hun - ojciec. Alex nigdy nie żywił do niego nazbyt ciepłych uczuć, papa nie należał do rodziców, czułych dla swoich dzieci.
Turcja - ulubiony kuzyn.  Utrzymują dobre stosunki, współpracując ze sobą i uczestnicząc w wspólnych projektach gospodarczych. Łączy ich rodzinna, braterska serdeczność i umiłowanie dla alkoholu i mięsnych potraw.
Mongolia - brat, odrobinę starszy. Alex nie wspomina go raczej z uśmiechem. Najeźdźców nie wspomina się dobrze, mimo, że jego kultura miała duży wpływ na Kazachstan.
Kirgistan, Uzbekistan, Tadżykistan - młodsi bracia. Mimo niewielkiego napięcia w rodzinie i wiecznych zaczepek i kłótni, Alex traktuje ich ciągle jak małe, pocieszne dzieci, którymi opiekował się w młodości.
Chiny - łączą ich dalekie, rodzinne powiązania. Obecnie, im bardziej Rosja naciska na współpracę, tym bardziej Kazachstan zwraca się w stronę Chin, współpracując. Mimo nastrojów antychińskich w latach 90 (powodowane strachem, że mogłyby przejąć świeżo powstały odpad po ZSRR) sytuacja polityczna i tym samym relacje tych dwóch państw zmierzając w stronę przyjacielskich.
Rosja - Raczej trudno nazwać ich relacje przyjacielskimi. Kazachowie nie pałają miłością do Rosjan, mieszkających w Kazachstanie, często dochodzi do bójek i napięć. Po odzyskaniu niepodległości i rozpadzie ZSRR, Rosja miała pomagać w rozwijaniu rynku i handlu oraz unowocześnianiu Kazachstanu poprzez integrację i Unię Celną. Zwiększyła się jednak ekspansja Rosjan na rynek kazachski, prowadząc do sprzeciwu ze strony Kazachstanu. Władze Kazachstanu pozostają mocno nieufne w stosunku do Rosji, widząc w działaniach na Krymie niebezpieczeństwo dla własnego kraju.
Polska - U Alexa mieszka przynajmniej 100tys Polaków, są to osoby, które urodziły się tam w większości w okresie sowieckim. Społeczność polska składa się z dwóch części – dobrowolnej fali przesiedleńczej z przełomu XIX wieku i XX wieku oraz z potomków ofiar deportacji, zesłanych tutaj w latach 30. i 40. przez reżim komunistyczny. Oba kraje mają dobre stosunki, na Kazachstanie działają Domy Polskie.
Węgry - mają wspólne korzenie historyczne i podobne drogi rozwoju. Ostatnimi czasy ich relacje stały się jeszcze lepsze, odkąd podpisali strategiczną umowę partnerską i zacieśnili współpracę polityczną i gospodarczą. Kazach zniósł nawet wizy dla Węgrów!

Ciekawostki:
-Kazachowie przyjęli islam dopiero w XVI wieku i przez długi czas rywalizował on o wpływy z szamanizmem. Pozycja islamu jako narodowej religii Kazachów ugruntowała się dopiero w reakcji na rusyfikację i przymusowe nawracanie na prawosławie. Obecnie obie religie idą łeb w łeb, jeśli chodzi o liczebność wyznawców. Kazach nie jest jednak zbyt religijny, czasem wspominając tylko starych bogów stepów.
-Kazach doskonale jeździ konno i radzi sobie w niskich temperaturach. Nie straszne są mu trudne warunki i brud. Potrafi spakować cały swój dobytek na jeden wóz.
-W kazachskich jurtach można poruszać się tylko w prawą stronę
-Kazachowie nie lubią warzyw i owoców, sałatę traktuje się tylko jako ozdobnik, ponad to, jedyny niemięsny posiłek w trakcie dnia, to owsianka na śniadanie. Owsianka jest tam tak lubiana, że można kupić ją w każdej restauracji, a nawet w knajpach!
-Obchodzi urodziny 16 grudnia, w dniu Niepodległości
-Ma pewne problemy ze świeceniem, odkąd Rosja testował na jego terytorium ładunki atomowe
-Wspomniano już, że Kazachowie kochają mięso? Najbardziej odświętnym posiłkiem, podawanym tylko z okazji uroczystych wydarzeń, jest łeb owcy, podawany z makaronem i mięsnymi odpadkami.
-Językiem urzędowym jest kazachski i rosyjski. Mimo pochodzenia tureckiego, kazachski ma wiele zapożyczeń i naleciałości z rosyjskiego. Kazachowie, Uzbecy, Kirgizi i Tatarzy mogą porozumiewać się ze sobą bez tłumacza, gdyż ich języki są bardzo podobne.
-W jednym z rezerwatów można spotkać zagrożonego wyginięciem irbisa, czyli panterę śnieżną. To drugie ulubione zwierzę Kazacha, zaraz po koniach
Powrót do góry Go down
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Chować konie i kobiety!   Czw Sty 28, 2016 8:21 am

Mam takie jeszcze zastrzeżenia:

No dobrze, jeśli weźmiemy nawet pod uwagę wpływ większości na urodę Kazacha, to czemu ograniczało się to do koloru włosów oraz dlaczego nadal trwa, skoro Kazachowie są już jednak w większości?

Co oznaczają teź kazachskie problemy ze świeceniem?

Jeśli chodzi o relacje z krajami, których na forum nie ma, a nie są kanoniczne - pamiętaj, że możliwe, iż pojawi się potrzeba zmieniania kp pod kątem płci tych postaci.
Powrót do góry Go down
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Chować konie i kobiety!   Pią Sty 29, 2016 2:01 pm

Ja się wtrącę z punktu Rosji (nie mam chwilowo czasu na przelogowanie *dworzec*) - czemu Kazach ma nazwisko po Ivanie?
Powrót do góry Go down
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Chować konie i kobiety!   

Powrót do góry Go down
 
Chować konie i kobiety!
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Medusa Gorgon
» Corisande Flint

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Ekipa!  :: Pozostałe :: Archiwum KP-
Skocz do: